Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 31. Yıldönümünü Kutladık

16 Kasım 2014

Kıbrıs Türklerinin Rauf Denktaş’ın önderliğinde hakikaten destansı bir mücadeleyle kurdukları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 31. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Vakıf heyetimizle, K.K.T.C. İstanbul İstanbul Başkonsolosluğu’nun 15 Kasım 2014 Cumartesi günü saat 11;00’de Taksim Meydanı’nda düzenlediği törene katılıp Atatürk Anıtına çelenk koyduk.

Törende bir konuşma yapan KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, cumhuriyetleri’ni, Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş’ın önderliğinde özveriyle ve büyük bedel ödeyerek kurduklarını, bu sebeple haklı mücadelelerine azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirtti. Anavatan Türkiye’nin destek ve güvencesi olmadan bugünkü aşamaya gelmelerinin mümkün olamayacağını da ifade eden Yönlüer, devam etmekte olan Kıbrıs’taki Müzakere Süreci’nin başarısının büyük ölçüde bu desteğe bağlı olduğunu vurguladı.

Genel Başkanımız Közhan Yazgan ve vakfımız heyeti, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’nun aynı gün saat 19:00’da The Marmara Taksim Balo Salonu’nda verdiği resepsiyona da katıldılar.

Etiket:

Kategori: Kıbrıs Kutlamaları

Comments are closed.