Kurumlarımızın Genel Özellikleri

Vakfımızın açmış olduğu,

İKTİSAT VE GİRİŞİMCİLİK ÜNİVERSİTESİ (CELALABAT / KIRGIZİSTAN) – Türk Dünyası İşletme Fakültesi bünyesinde İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri; Türk Dünyası Sosyal Bilgiler ve Eğitim Fakültesi bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih Bölümleri;

AZERBAYCAN DEVLET İKTİSAT ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) – Türk Dünyası İşletme Fakültesi bünyesinde İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri;

KORKUT ATA KIZILORDA DEVLET ÜNİVERSİTESİ (KIZILORDA-KAZAKİSTAN) – Türk Dünyası Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü;

YÖK tarafından kayıtsız şartsız denkliği tanınmış, Türkiye Türkçesi ile Türkiye’ye paralel eğitim veren, Türkiye’nin çeşitli Üniversitelerinden görevlendirilen öğretim üyelerinin ders verdiği yüksek öğretim kurumlarımızda Türk Dünyasından kardeşlerinizle birlikte kaliteli bir eğitim görmek için bize ulaşınız. egitim@turan.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Eğitim, modern şartlara tamamen uygun olarak projeksiyon ve diğer vasıtaları da kullanmak suretiyle yapılmaktadır. Kredi sistemi Türkiye’nin üniversitelerinde olduğu gibi uygulanmaktadır. İnternet üzerinden de zaman zaman Türkiye’den meşhur hocaların dinlenme imkanı sağlanacağı gibi konferanslar, sosyal ve kültürel faaliyetler’de yeterli ağırlıkta yer almaktadır.

Kaydı yapılan öğrencilerin eğitim kurumlarımıza ulaşması için vakıf vize ve ulaşım bakımından yön – yol gösterici olacak ve isteyen öğrencileri karşılatacaktır. Başka sitelerdeki kayıt şartları bizim eğitim kurumlarımızda geçerli değildir. Çünkü bizim eğitimimiz ve bütün belgelerimiz TÜRKÇE’dir.

Not: Yurt dışındaki eğitim kurumlarımıza ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerimiz pasaport şubelerine “yerleştirme belgeleri” ile başvurmaları halinde pasaport harcından muaf tutulacaklardır. “Ancak, bu belgeye vakfımızdan kayıtlarını yaptırdıktan sonra aldıkları “öğrenci kaydı yapılmıştır.” belgesini eklemeleri gerekir.”