Karabağ Soykırımı Konusundaki Konferansımızı Gerçekleştirdik

16 Kasım 2014

14.11.2014 Cuma günü, saat 15.00 te Taksim Sergi ve Konferans Salonu’nda, TÜRKSAM, TÜRKAZDER, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte “İşgal Öncesi ve Sonrası Karabağ’da 3 Nesil 1 Soykırım Eşya Sergisi” çerçevesindeki  konferansımızı gerçekleştirdik.

Oturum Başkanı MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan’ın meseleye vukufu ve bu bağlamdaki açıklamalarıyla hoş bir sohbet havasında cereyan eden konferansta; Prof. Dr. Ramazan Taşdurmaz Hocalı’nın stratejik önemi, Doç.Dr. Kürşad Zorlu Ermeni propagandası, A. Gencehan Babiş ise sergilenen eşyaların, onların sahibi olan insanlar temelinde bakıldığında ne kadar derin bir anlam arz ettiği hususunda kıymetli değerlendirmelerde bulundular.

Konferans sonunda söz alan Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu Zeynalov, Türklerin Azerbaycan Karabağ’da yaşadığı ‘soykırım’ın unutturulmaması yolunda önemli bir adım daha attığımızı, bundan sonar da gayretli bir şekilde bu çalışmaların devam etmesi gereğini vurguladı.

 

Etiket:

Kategori: Diğer Konferans

Comments are closed.