Cumhuriyet Bayramımızın 90. Yıldönümünü Coşkuyla Kutladık

29 Ekim 2013

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde, İstanbul Valiliği tarafından İstanbul Vatan Caddesinde düzenlenen Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 90. yıl dönümü kutlamalarına katıldık.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanımız Orgeneral Ahmet Turmuş, Vatan Caddesi boyunca dolaşarak halkın ve töreni yürüten kuruluşların bayramını kutladılar. Valinin konuşması, öğrencilerin okuduğu duygulu Cumhuriyet şiirleri ve halk oyunları gösterilerinin ardından tören yürüyüşü yapıldı.

Öğrenciler, spor grupları, sivil toplum kuruluşları ve ordu birliklerinin katıldığı geçit resminde, Türk Dünyasının milli kıyafetlerini giyerek bayraklarını taşıyan tören kıtamız, Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyetinin temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürüdür” sözünde ifadesini bulan bir şuurla yürüyerek kutlamaları izleyenlerin beğenisini topladı. Tören kıt’amız tören sonrasında Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamızın kabrini ziyaret etti.

Etiket:

Kategori: Resmi Günler

Comments are closed.