Ergenekon’dan Çıkışımızın 4651. Yıldönümünü / Nevruz Bayramını Kutladık

22 Mart 2014

Türk Dünyası’nın Nevruz-Ergenekon Bayramını kutladık.

İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün tertibiyle 21 Mart 2014 Cuma günü saat 10:00’da İBB Topkapı Meydanı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Nevruz Bayramı etkinliklerine, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 66’ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Başak, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Selamet; Azerbaycan,  Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,  Türkmenistan ve Özbekistan İstanbul Başkonsolosları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra halkımızın yoğun bir katılımı oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının konserinin ardından İstiklâl Marşımızla başlayan törende, İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, günün manası çerçevesinde,  Nevruz Bayramının Türk Dünyası için barış, kardeşlik ve yeni bir umut olması esasında bir konuşma yaptı.

İstanbul Folklor Eğitim Merkezi Gençlik Kulübü Derneği Halk Oyunları Ekibi, Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği Halk Oyunları Ekibi,  Kırgızistan Halk Dansları Ekibi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Müzik Grubu, Kazakistan Dina Nurpeisova Atyrau Akademisi Kazak Ulusal Çalgı Orkestrasının gösterileri ve konserlerinin ardından İstanbul Valimiz Hüseyin Avni Mutlu başta olmak üzere il erkânı, Ergenekon’dan Çıkışımızı temsilen demir dövdüler.

Vakıf Gençlik Kollarımızın Türk mili giyimleri ve bayraklarıyla donanmış tören kıtası ile Nevruz-Ergenekon’u ifade eden yerleşkemiz,  her yıl olduğu gibi büyük ilgi gördü.

Nevruz etkinlikleri Türk Dünyası Evleri ile Nevruz masalarının gezilmesi ve ikramlaşmalarla devam etti.

Bu güzel bayram gününde, Turan Yazgan Hocamızın kabrini ziyaret ederek Fatiha okuyup ruhunu şad ettik.

Etiket:

Kategori: Nevruz

Comments are closed.