Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. Yıldönümünü Kutladık

20 Temmuz 2015

20 Temmuz 2015 Pazartesi günü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından​, Mutlu Barış Harekatı’nın 41. yıldönümü münasebetiyle Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı ​önünde ​kutlama merasimi yapıldı.

Başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanlığı Turizm ​T​anıtım Ofisi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şubesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Dernekleri, Türkiye Emekli Astsubaylar Dernekleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Emekli Assubaylar Derneği Genel Başkanlığı, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi, Kıbrıs Türk Milli Koordinasyon Kurulu, Kıbrıslı İşadamları ve Profesyoneller Derneği, Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversite Temsilcileri ve ​Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Atatürk Anıtına çelenk koydular.

Çelenk koyma merasiminin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Fahri Yönlüer günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Kıbrıs Türklerinin bağımsızlık mücadelesini anlatarak, vatanın kolay kazanılmadığını ve her karış​ının ​şehitlerin kanıyla sulanan vatan toprağımıza mutlak surette sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı.

Kıbrıs ​G​azileri adına Gaziler Derneği Sirkeci Şube​si ​ Başkanı E. Alb. Ahmet Kendigel de son derece manidar bir konuşma yaparak,​ o günleri ​adeta ​yeniden yaşattı.

Etiket:

Kategori: Kıbrıs Kutlamaları

Comments are closed.