KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 38. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

15 Kasım 2021

Vakıf hocalarımızdan Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Akış, Muh. Müdürümüz Hasan Göncü, Dizgi Bölümü Şefimiz Emel Gökay ve Dizgi-Grafik Bölümü uzmanlarımızdan Mihrican Fenerci’den oluşan heyetimizle, 15 Kasım 2021 Pazartesi günü 11.00’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. Kuruluş Yıldönümü çerçevesinde, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Taksim Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene katılıp Atatürk Anıtı’na çelenk koyduk.

Törene Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt, 3’üncü Kolordu Kurmay Başkanı Tuğamiral Tolga Genç, Kıbrıs gazileri ve çeşitli dernek üyeleri katıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenklerin bırakılmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kıbrıs marşları çalındı.

Törende konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar;

“Bugün Kıbrıs Türk Halkının, Ada’daki Türk varlığını sürdürmek için, başı dik, korkusuzca yaşayabilmek için, insan onuruyla yaşayabilmek için, 1960 antlaşmalarından kaynaklanan haklarını güvence altına almak için vermiş olduğu var oluş mücadelesinin en kıymetli varlığı Cumhuriyet’iyle taçlandırdığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. Yıldönümü; o zamanki adıyla Kıbrıs Türk Federe Devleti Meclisi tarafından sabah saat 8:30’da oy birliği ile ilan edilen devletimizin 38. Yıldönümü…” sözleriyle başladığı konuşmasında, Kıbrıs Türklüğünün ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’nin barış ve istikrardan yana olduğu, bu bağlamda KKTC’nin bağımsız bir devlet olarak sonsuza kadar yaşamak kararlığında olduğuna vurgu yaptı.

Etiket:

Kategori: Duyurular, Genel, Kıbrıs Kutlamaları

Comments are closed.