Bakırköy Mûsıkî Konservatuarı Vakfı İle Yıl Sonu Türk Müziği Konseri Gerçekleştirdik

25 Aralık 2017

24 Aralık 2017 Pazar günü 19.00’da, İBB Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde, Bakırköy Mûsikî Konservatuarı Vakfı’yla birlikte Yrd. Doç. Dr. Çetin Körükçü yönetimindeki “Yıl Sonu Türk Müziği Konseri”mizİ gerçekleştirdik.

Konser öncesi vakfımızı tanıtan bir barkavizyon sunumu gerçekleştirdik.

Yoğun bir dinleyici ilgisine mazhar olan konserimiz, Bakırköy Mûsıkî Vakfı Konservatuarı Vakfı Onursal Başkanı Hikmet Özkahraman ile Vakıf Genel Başkanımız Közhan Yazgan’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarından sonra TRT’nin tecrübeli sunucularından Nuriye Eracar’ın sunumuyla 18 kişilik sazlar ve 50 kişilik sanatçılardan oluşan Bakırköy Mûsıkî Vakfı Konservatuarı Vakfı Türk Mûsıkîsi  Korosu sahnede yerlerini aldılar.

İki bölümden oluşan konserde koro ve solistlerimiz, şefleri Yrd. Doç. Dr. Çetin Körükçü’nün yönetiminde Türk müziğinin değerli bestekârlarının 21 eserini seslendirdiler. Ayrıca dinleyicilerin ricasını geri çevirmeyen Çetin Körükçü de lûtfedip bir şarkısını seslendirdi. Yüksek bir disiplinle hazırlanıp icra edilen şarkılarla yaklaşık iki saat boyunca devam eden konserde hakikaten nağme nağme zaman yolculuğuna çıkan ruhumuz, gönlümüz tarif edilemez bir şekilde şâd oldu.

Konser arasında Bakırköy Mûsıkî Vakfı Konservatuarı’nı tanıtan barkavizyon gösterisi yapıldı ve Konservatuarın dönem mezunlarına diplomaları, Bakırköy Mûsıkî Vakfı Konservatuar Başkanı Yılmaz Pamukçu, Bakırköy Mûsıkî Vakfı Konservatuarı Onursal Başkanı Hikmet Özkahraman, Vakıf Genel Başkanımız Közhan Yazgan, Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ve Koro Şefi Yrd. Doç. Dr. Çetin Körükçü tarafından takdim edildi.

Yıllardan beri süre gelen dostluk ve işbirliğiyle bizimle bu muazzam konseri gerçekleştiren Bakırköy Mûsikî Konservatuarı Vakfı Yönetim Kuruluna, Onursal Başkanları Hikmet Özkahrama’a, Koro Şefi Yrd. Doç. Dr. Çetin Körükçü’ye, tüm koro sanatçılarına, saz sanatçılarına, İBB Cem Karaca Kültür Merkezi yönetimine ve teknik ekibine ve tüm saygıdeğer dinleyicilerimize bu güzel müzik ziyafeti için sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz.

Etiket:

Kategori: Diğer Konferans

Comments are closed.