22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne Katılan Gruplarımız Borsa İstanbul’da

25 Mayıs 2017

Borsa İstanbul fuayesinde gerçekleştirilen Gong Töreni, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Şenol Duman, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Közhan Yazgan ile Türk Cumhuriyetleri ve Topluluklarından gelen çocuklarla birlikte gerçekleştirildi.

Gaspıralı İsmail’in “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” düşüncesini benimsemiş olan Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, bu çerçevede hepimizin üstlenmesi gereken bir görevi üstleniyor ve bu önemli konuda da herkesi göreve çağırıyor.

Törende konuşan Şenol Duman, “Birlikten kuvvet doğar’ gibi güzel bir özdeyişimiz var. Bu çerçevede bir araya gelmesi en kolay olanlar aynı ortak kültüre, değere ve tarihe sahip olan insanlar, kardeşlerimiz ve ülkeler…” sözleriyle, çocuk şöleninin amacını belirtirken; Közhan Yazgan, Türk dünyasının çocuklarını tanıştırmak ve bir araya getirmek gayesinde olduklarını belirterek, Borsa İstanbul’un da gayretleriyle bu sesi daha çok duyurmak için Gong Töreni düzenlendiğini vurguladı.

Türk Dünyası’nın çocuklarını bir araya getiren, çocuklarımızın birbirleriyle kaynaşmasına olanak sağlayan ve bu şöleni büyük kitlelere ulaştıran herkese teşekkür ederiz.

Etiket:

Kategori: 22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, Türk Dünyası Çocuk Şöleni

Comments are closed.