22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne Gelen Çocuklarımızla İstanbul Valimiz Vasip Şahin’i Ziyaret Ettik

26 Mayıs 2017

“22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni” münasebetiyle İstanbul’a gelen çocuklar, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.

Görüşmede Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Közhan Yazgan hazır bulundu.

Çocuklara hitap eden Vali Vasip Şahin “Biz eğer tanışmazsak, birbirimizi anlamazsak, birbirimize kalplerimizi yakınlaştırmazsak dünyada yapayalnız kalırız. Aslında biz çok güçlü ve çok köklü bir milletin mensuplarıyız. Dünyanın farklı coğrafyalarında ama aynı hedefte, aynı duygularla, aynı değerlerle yürekleri atan milletiz.

Biz de vilayet olarak elimizden gelen imkânlarımızla bu faaliyetin yanında olmaya, destekçisi olmaya, en azından manen sizinle beraberiz demeye gayret ediyoruz. Bundan sonra da buna devam edeceğiz. İyi ki geldiniz, iyi ki İstanbul’dasınız. İnşallah bir an önce ailelerinize, oradaki komşularınıza, arkadaşlarınıza ve şehrinizde yaşayan insanlara bizim İstanbul Valiliği’nin ve İstanbulluların çok çok selamını, sevgilerini, saygılarını iletin. Bilsinler ki bu coğrafyada onlar için çarpan yürekler var tıpkı sizlerin yüreklerinin bizler için çarptığı gibi biz farklı coğrafyalarda da olsak yüreğimiz aynı şekilde çarpıyor. Ben tekrar geldiğiniz için özellikle teşekkür ediyorum buna vesile olan vakıf yönetimimize ve değerli başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Program, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

(Haber Valilik sitesinden alınmıştır. http://www.istanbul.gov.tr/tr/guncel/haberler/turk-dunyasinin-farkli-yerlerinden-ilimize-gelen-cocuklar-vali-sahini-ziyaret-etti–25-05-2017 )

Etiket:

Kategori: 22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, Türk Dünyası Çocuk Şöleni

Comments are closed.