Ergenekon’dan Çıkışımızın 4654. Yıldönümünü / Nevruz Bayramını Kutladık

21 Mart 2017

21 Mart 2017 Salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Türk Dünyası Kültür Parkı ve Mahallesi’nde Türk Dünyası’nın Yeni Günü / Ergenekon’dan Çıkışımızın 4654. Yılı / Nevruz Bayramımızı Kutladık.

İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün tertip ettiği kutlama, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Dr. Kadir Topbaş, 52. Zırhlı Taktik Tümen Komutanı Tümgeneral Kazım Dalkıran, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın; Türk Cumhuriyetleri İstanbul Başkonsolukları, Türk Dünyası sivil toplum kuruluşları temsilcileri başta olmak üzere öğrenciler ve İstanbul halkından yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Program, Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, İBB Mehter Takımının Türk marşlarından oluşan muhteşem konseriyle başladı. Ardından Türkmenistan’dan katılan halk oyunları ekibinin “Kuş Tepti Oyunu”, Troyka Kafkas halk dansları; Sabriye Sayın ve Bünyamin Aksungur’un coşkulu türkülerimizi seslendirdikleri şirin konserlerle devam etti.

Her yıl olduğu gibi, Türk Dünyası’nın Ergenekon-Nevruz gelenek ve göreneklerinin temsil edildiği masamız halkımızın ve medyanın ilgi odağı oldu. Türk Dünyası’nın millî giyimleriyle donanan ve Türk Devlet ve Topluluklarının bayrakların taşıyan Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları takımı tören alanının değişik yerlerinde konuşlanarak Türk Birliğini ve Bağımsızlığını vurguladılar.

Bayram, Türk Dünyası Mahallesindeki Türk Cumhuriyet ve Toplulukları evlerinde, Nevruz kutlamaları ve ikramlarla devam etti.

Genel Başkanımız Közhan Yazgan’la Eğitim ve Kültür Müdürümüz Metin Köse, Türk Cumhuriyet ve Toplulukları evlerini ziyaret ederek, Başkonsolosluk ve konsolosluklarımızın bayramlarını kutladılar.

Nice Ergenekon/Nevruzlara birlik, dirlik ve barış içinde ulaşmak arzumuzla, Türk Dünyasının bu büyük bayramını içtenlikle kutluyoruz.

« arasında 2 »

Etiket:

Kategori: Nevruz

Comments are closed.