Türk Dünyası’nın Çocukları Kadıköy’de Yirminci Kez Yürüdüler

02 Haziran 2014

31 Mayıs’ta Bakırköy Meydanı’nı coşturan Türk Dünyası’nın çocukları bugün de Kadıköy caddelerini ve Kadıköy Meydanı’nı ayağa kaldırdı.

20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’nde Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkmenistan, Türkiye, Yakutistan,  Şorya, Başkurdistan, Tataristan, Çuvaşistan, Kalmukya, Kırım, Dağıstan, Balkarya, Karaçay, Doğu Türkistan, Afganistan, İran, Irak, Suriye, Bulgaristan ve Gagauz Yerini temsil eden 40 civarında grup,  milli giyimleri ve bayraklarıyla, Kadıköy- Söğütlüçeşme ve İskele Meydanı arasında görkemli bir yürüyüş yaptılar.

Atatürk Anıtına çelenk konulması ve İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı Közhan Yazgan’ın çocukların şöleninin kutlayan konuşmalarının ardından, gruplardan bir kısmı halkımızın coşku ve beğeniyle izlediği halk oyunları gösterileri sergilediler.

20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, 4 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 09:00’da Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacak “Şölen Gösterisi” ve 5 Haziran 2014 Perşembe günü saat 20:00’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde yapılacak “11. Türk Dünyası Çocukları Ses Yarışması”  ile devam edecek. TRT’nin her iki gösteriyi de canlı yayımlayacak.

 

Etiket:

Kategori: 20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, Türk Dünyası Çocuk Şöleni

Comments are closed.