Türk Dünyası Kırgız – Türk Prof. Dr. Turan Yazgan Sosyal Bilimler Enstitüsü 20. Dönem Mezunlarını Vermenin Gururunu Yaşıyor

16 Mayıs 2018

1993 yılında Kırgızistan’ın Calalabad kentinde o zamanki adıyla Calalabad Kommersiya Enstitüsü, bugünkü adıyla Uluslararası Kantörö Şaripoviç Toktomamatov Üniversitesi bünyesinde kurulan Enstitümüz 20. Mezuniyet töreni sevincini büyük bir coşkuyla kutladı.

Kuruluşundan bugüne dolu dolu 25 yılı arkada bırakan Enstitümüz, 20. Dönem Mezun öğrencileri için Barpı Alıkulov Tiyatrosu salonunda düzenlediği mezuniyet töreniyle büyük beğeni topladı. Törene Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Sn. Közhan Yazgan, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve eski fakülte dekanlarından Prof. Dr. Mehmet Yüce, eski enstitü müdürü, İstanbul Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Akış, üniversite rektörü Prof. Dr. Abdilbaet Mamasıdıkov, merhum rektör Prof. Dr. Kantörö Toktomamatov’un kızı Prof. Dr. Gülzat Taşkulova ile çok sayıda davetli katıldı.

Türk Dünyası’nın her çeşitli bölgelerinden derlenen folklor gösterileri, şarkılar ve oyunlarla süslenen mezuniyet töreni izleyicilerden tam not almayı başarırken, törenin ilerleyen bölümlerinde, Enstitümüz bünyesindeki Türk Dünyası Celalabad İşletme Fakültesi, Türk Dünyası Celalabad Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi ve Kırgız –Türk Meslek Yüksekokulu’dan dereceye giren öğrencilere ödülleri verilip mezuniyeti hak eden öğrencilere diplomaları takdim edildi.

« arasında 2 »

Etiket:

Kategori: Türk Dünyası Celalabad İşletme Fakültesi

Comments are closed.