Türk Dünyası Bakü Atatürk Lisesi 2016 Mezuniyet Töreni

04 Haziran 2016

Türk Dünyası Bakü Atatürk Lisesi 2015- 2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenini, “Genç Temaşacılar” tiyatro salonunda gerçekleştirdik. Törene Vakfımızın Genel Başkanı Közhan Yazgan, Azerbaycanlı şair-yazar- milletvekili Sabir Rüstemhanlı, Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tenzile Rüstemhanlı, Türk Dünyası Bakü İşletme Fakültesi Dekanımız Doç. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu, Dünyaca ünlü “vurmalı çalgı” üstadı Natık Şirinov, Türk halk müziği sanatçısı Bünyamin Aksungur, TİKA Bakü temsilcisi Mustafa Haşim Polat, medya mensuplarından oluşan seçkin bir davetli topluluğu; öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldılar.

Yetenekli öğrencilerimizin türlü oyun ve müzik sunumları yaptıkları programda,  şehitlerimizi de anarak duygulu anlar yaşadık. Konuk sanatçı Türk Dünyası müziği üstadı Bünyamin Aksungur’un verdiği muhteşem konserle coştuk, Dünya birincisi, piyano sanatçısı, 8. sınıf öğrencimiz Ayan Memmedli’nin ” Piyano Resitali”nde büyülendik.

Vakıf Başkanımız Közhan Yazgan törende gazeteci dostlarımız Süleyman İsmayılbeyli, Nadir İsmayılov, Aqil Camal, Vüqar Zeferoğlu ve Azerbaycan Devlet Sanatçısı Natık Şirinov’a vakfımızın “teşekkür belgesi’ni takdim etti.

Lisemizden layıkıyla bir eğitim alarak mezun olup diploma alan gençlerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, hepsine aydınlık bir ömür ve başarılı bir gelecek diliyoruz. Yolları açık olsun…

Etiket:

Kategori: Türk Dünyası Bakü Atatürk Lisesi

Comments are closed.