Turan Yazgan Hocamızı Kabri Başında Andık

22 Kasım 2017

Vakfımızın Kurucusu ve bütün ömrünü Türk Dünyası’nın “Dilde, Fikirde İşte Birliği” sevdası yolunda harcayan Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamızı, sonsuzluğa yürüyüşünün 5. Yıldönümü olan 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 11:00’de Eski Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla andık.

Turan Yazgan Hocamızın sevgili eşleri Gülen Yazgan Hanımefendi başta olmak üzere aile fertleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üniversite hocaları ve çok sayıda Türk Dünyası sevdalısı gönül dostumuzun katıldığı anmada Turan Hocamızın kişiliğini Türk Dünyasına hizmetlerini vurgulayan konuşmaların ardından, Yasin Suresi okundu ve dua edildi.

Önümüzdeki on gün içerisinde Turan Yazgan Hocamızla ilgili Türkiye’de ve Türk Dünyası’nın değişik merkezlerinde anma toplantıları düzenlenecek; Türk dünyası Araştırmaları Vakfı olarak İBB Kültür Daire Başkanlığı’yla birlikte düzenlediğimiz “Turan Yazgan’ı Anma ve Türk Dünyası Turan Yazgan Büyük Ödülü Verilmesi Programı”nı, yurt içinden ve dışından büyük katılımla 2 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14:00’te İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Etiket:

Kategori: Vefat-Anma

Comments are closed.