SOSYAL MEDYADA TÜRKÇÜLÜK

04 Haziran 2023

Turan Kültür Merkezi Süleymaniye Kürsüsü etkinliklerimize, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü 14.00’te, İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Konferans Salonunda, Yunus Kemal Köroğlu’nun verdiği “Sosyal Medyada Türkçülük” başlıklı konferansımızla devam ettik.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, aynı zamanda İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü öğrencisi olan Yunus Kemal Köroğlu, sosyal medyanın günümüz dünyasında, iletişim, tanıma, tanıtma propaganda gibi pek çok alandaki gücünü görüp bu alanda yapabileceklerini düşünüp Türkçülük adına yaptıklarını ortaya koyduğu konferansında önümüze aydınlık bir ufuk açıp bizleri bu yolda yürümeye isteklendirdi. Yunus Kemal Köroğlu, kısaca şu mesajı verdi:

“Sosyal Medya günümüzün kaçınılmaz bir gerçeğidir. Maalesef bu gerçeği Türkçüler olarak kabul etmekte zorluk çekiyoruz. Benim de amacım bu süreci hızlandırmak ve gençler ile büyüklerimizi sosyal medyada bir araya getirmektir. Birlikte hareket edince neler yapabileceğimizi ve nasıl büyük bir güç elde edeceğimizin farkında bir genç olarak bu konuda bildiğim her şeyi dilimin döndüğünce anlattım. Amacım her zaman büyük Türk milletine hizmet etmek olmuştur. Geçmiş dönemlerde Türkçü büyüklerimiz dergi ve gazetelerle Türkçü fikri yaymaya çalışmışlardı. O zamanın dergi ve gazeteleri bugünün sosyal medyasıdır. Fikrimizi en kolay şekilde burada yayar ve güçlendiririz. Sizleri sosyal medya cephesine davet ediyorum. Burada geçmişteki gibi bedenlerimiz değil, fikirlerimiz çarpışmakta. En güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir…”

Yunus Kemal Köroğlu, konferansının ardından, anlattıklarını daha da iyi anlamamız için bizlere okumamızı tavsiye ettiği “Sanal Dünyanın Gerçek Hayatı” adlı kitabını imzaladı.

Etiket:

Kategori: Genel, Süleymaniye Kürsümüz

Comments are closed.