SADIK AHMET FİLMİNİN GALASINA KATILDIK

31 Ocak 2024

Genel Başkanımız Közhan Yazgan, Yönetim Kurulu Üyemiz Korhan Yazgan, Eğitim ve Kültür Müdürümüz Metin Köse ve Vakıf Öğretmenimiz Yücel Önder Sadık Ahmet filminin galasına katıldılar.

Turan Yazgan Hocamızın Türk Dünyası’ndaki önde gelen dostlarından Batı Trakya Türklerinin varlık, dirlik ve insan hakları savaşımının yılmaz önderi Gümülcine doğumlu tıp doktoru ve siyasetçi Sadık Ahmet’in hayatının ele alındığı, TRT ortak yapımı “Sadık Ahmet” filminin gala gösterimi, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın ev sahipliğinde düzenlenen galaya Edirne Valisi Yunus Sezer, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadıkahmet, oğlu Levent Sadıkahmet, kızı Funda Sadıkahmet, film ekibi, Türk Dünyası sivil toplum kuruluşları ve kültür sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

 Hakan Yonat’ın yönettiği, senaryosunu Mert Dikmen’in yazdığı, başrollerini Turgay Aydın ve Nur Fettahoğlu’nun paylaştığı, ayrıca Erkan Can, Erdal Beşikçioğlu, Uğur Yücel ve İlker Aksum gibi isimlerin rol aldığı film, 2 Şubat’ta gösterime girecek.

Batı Trakya Türklerinin Sadık Ahmet önderliğinde verdikleri hak hukuk savaşımını bir kere daha gözler önüne getiren ve belleklerimizde canlandıran filmi izlemekte büyük yarar görüyor, filmin yapılmasını sağlayıp emeği geçenleri gönülden kutluyoruz.

Etiket:

Kategori: Genel, Ziyaret

Comments are closed.