Nevruz / Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yılını Kutladık

21 Mart 2018

Vakıf olarak İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün tertibiyle 21 Mart 2018 Çarşamba günü saat 9:30’da İBB Topkapı Kültür Parkı Türk Dünyası Kültür Mahallesinde düzenlenen “Nevruz / Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yıldönümü Kutlama Programı” a katıldık.

İstanbul Valimiz Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal başta olmak üzere il erkânı, Türk Dünyası sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve halkımızın yoğun katılımıyla geçen kutlamalar saat 10:00’da büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Çoşkun Yılmaz’ın Nevruz Bayramı açılış konuşmasının ardından İstanbul büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı bütün alanı coşturan muhteşem bir Türk marşları konseri verdi.

Cıldız Folklor Grubu’nun Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan halk oyunları gösterileri ve TRT sanatçıları Rüstem Avcı-Adile Kurt Karatepe konseriyle devam eden programın ardından,başta Valimiz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere resmi ve sivil toplum temsilcileri Ergenekon’dan çıkışı temsilen demir dövdüler;  yumurta tokuşturup, Nevruz ateşinden atladılar.

Valimiz Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal, il erkânıyla birlikte her zamanki gibi kutlama alanın ilgi odağı olan Nevruz-Ergenekon Masamızı ziyaret edip ikramlarımızı kabul ettiler.

Ergenekon-Nevruz kutlamamıza, Türk milli giyim ve bayraklarıyla katılan Vakfımız Gençlik Kolları tören kıtası, bayramın görselliğini ve anlamını zirveye taşıdı.

Nevruz etkinlikleri, Türk Cumhuriyet ve Toplulukları konsolosluklarının görselleriyle donattığı ve ikramlarda bulunduğu Türk Dünyası Evlerindeki kutlamalarla devam etti.

(Fotoğraflar: Samet Çolban)

Etiket:

Kategori: Nevruz

Comments are closed.