Makedonya Vizyon Üniversitesinde Turan Yazgan Sosyal Bilimler Enstitüsü Açıldı

25 Aralık 2018

21 Aralık 2018 Cuma günü Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı ve Uluslararası VİZYON Üniversitesi’nin Kuruluşunun 5.ci Yılı münasebetiyle Uluslararası VİZYON Üniversitesi bünyesinde Makedonya Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanarak kurulan Prof. Dr. Turan YAZGAN Sosyal Bilimler Enstitüsü açılışı yapılmıştır. Prof. Dr. Turan YAZGAN anısına kurulan bu Enstitü Balkanlarda ilk ve tek enstitü olma ünvanına sahiptir.

Uluslararası VİZYON Üniversitesi Rekrörü Sayın Prof.Dr. Fadıl HOCA ile Türk Dünyası Araştırmalar Vakfı Genel Başkanı Sayın Közhan YAZGAN beyefendinin yapmış oldukları enstitü açılışına;  

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener,

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin,

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı,

AK Parti Kurucularından Şaban Sönmez,

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce,

HSYK Üyesi Alp Aslan,

Danıştay Birinci Daire Üyesi Rasim Aytin,

Yargıtay 18. Daire Başkanı Ziya Diner,

Yargıtay Hukuk Üyesi Mehmet Durgun,

Yargıtay Ceza Dairesi Üyesi Necip Topuz,

YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Dr. Sıddık Topaloğlu,       

Yeni Osmanlılar Derneği Başkanı Saffet Atak,

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkan Yardımcısı Sait Yusuf’un yanı sıra Uluslararası VİZYON Üniversitesi’nin rektör yardımcıları, dekanları, hocaları, öğrencileri ile medya mensupları teşrif etmişlerdir.

Turan Hocamızın Türk Dünyası’ndaki çalışmalarının böylesine güzel meyveler vermesi, vakfımız için büyük bir sevinç ve gururu kaynağı olmuştur. Enstitümüzün büyük başarılara imza atacağına tam inancımızla açılışını kutluyor, böylesine iyi bir girişime imza atan Vizyon Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Fadıl Hoca ve şahsında tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.

Etiket:

Kategori: Genel

Comments are closed.