Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 30. Yıldönümünü Kutladık

15 Kasım 2013

15 Kasım 2013 Cuma günü Vakıf Başkanımız Közhan Yazgan’ın da katılımıyla,  İstanbul Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 30. Yıldönümü kutlama törenine katılıp anıta çelenk koyduk.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen törene konsolosluk yetkililerinin yanı sıra, Kıbrıs Harekatı’nda savaşmış gaziler, şehitlerin yakınları, subay dernekleri temsilcileri, Kıbrıslı iş adamları, KKTC üniversitelerinin temsilcileri ve benzeri sivil toplum kuruluşları katıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Servet Dorak törende yaptığı konuşmada; Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanları Rauf Raif Denktaş öncülüğünde büyük bedeller ödeyerek kurdukları cumhuriyetin uluslararası hukuktan hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, bu mücadelede en büyük teminatları olan Türkiye Cumhuriyeti’ne şükranlarını ifade etti.

Başkanımız Közhan Yazgan, eşi ve Eğitim Kültür Müdürümüz Metin Köse ile aynı günün akşamı, İstanbul Swiss Otel’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilen 30. Yıldönümü Resepsiyonuna katıldılar. Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Kenan Hüsnüoğlu başta olmak üzere üst düzey katılımla gerçekleşen resepsiyonda, Kuzey Kıbrıs davamıza sahip çıkan resmi ve sivil yetkililerle görüşüp fikir alışverişinde bulunduk.

 

Etiket:

Kategori: Kıbrıs Kutlamaları

Comments are closed.