KIRGIZİSTAN’DAKİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARIMIZ 30. YILINI KUTLADI

30 Mayıs 2023

Genel Başkanımız Közhan Yazgan ile Kırgızistan-Calabat’taki Türk Dünyası Calalabat İşletme Fakültemiz ile Türk Dünyası Kırgız Türk Meslek Yüksekokulumuzun bağlı bulunduğu Uluslararası K.Ş. Toktomamatov Üniversitesi’nin kuruluşunun 30. yılı kutlamaları ve bu bağlamda düzenlenen “4. Uluslararası Kantörö Şaripoviç Sempozyumu”na katıldı. Başkanımız Közhan Yazgan yaptığı açılış konuşması, TDAV yükseköğretim kurumları koordinatörlerimizden Türk Dünyası Bakü İktisat Fakültesi Dekanı ve Türk Dünyası Celalabat İşletme Fakültesi eski dekanlarımızdan Prof. Dr. Mehmet Yüce hocamız da bir bildiri sunarak sempozyuma katkı sağladılar.

Üniversitemizde bu yıl bir bayrak değişikliği yaşandı. Prof. Dr. Satıbaldı Ömürzakov yerine Prof. Dr. Aycamal Kantöröyeva rektör olarak atandı. Başkanımız Közhan Yazgan ve Prof. Dr. Mehmet Yüce hocamız, Prof. Dr. Aycamal Kantöröyeva’ya bir kutlama ziyareti gerçekleştirdiler.

Fakültemiz ve Meslek Yüksekokulumuzdan 2022-2023 akademik yılında mezun olan öğrencilerimiz için geleneksel olarak düzenlediğimiz mezuniyet törenine de katılan Başkanımız Közhan Yazgan ve Koordinatörümüz Prof. Dr. Mehmet Yüce, bölüm birincilerine ve diğer dereceye giren öğrencilerimize diplomalarını verip tüm öğrencilerimizi ve hocalarımızı kutladılar.

Etiket:

Kategori: Duyurular, Genel, Gezi, Türk Dünyası Celalabad İşletme Fakültesi

Comments are closed.