Kıbrıs Barış Harekatı’nın 39. Yıldönümünü Kutladık

22 Temmuz 2013

20 Temmuz 2013 Cumartesi günü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun, Taksim Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde, Türk ordusunun Yavru Vatan Kıbrıs Türklerinin Rum mezaliminden kurtarılması için gerçekleştirdiği Mutlu Barış Harekatı’nın 39. Yıldönümünü kutlamalarıçerçevesinde tertip ettiği törene Vakfımızdan bir heyetle katılıp anıta çelenk koyduk.

Aynı günün akşamı Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi’nin, KKTC İstanbul Başkonsolosluğunun himayelerinde İstanbul Barosu Kanlıca Tesislerinde, üst düzey sivil ve askeri erkân, Kıbrıs gazileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdikleri iftar yemeği ve kutlama programına da iştirak ettik.

Her iki programda da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Servet Dorak Hanımefendi başta olmak tüm konuşmacılar, Kıbrıs Türklerinin bağımsızlığının kolay kazanılmadığını, Türk milletinin  ve özellikle Kıbrıs Türklüğünün kanı canı pahasına ulaşılan bugünkü kazanımlardan asla vazgeçilmeyeceğini, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin oldu bittilerine kesinlikle karşı çıkılacağını vurguladılar.

 

Etiket:

Kategori: Kıbrıs Kutlamaları

Comments are closed.