Gülçin Çandarlıoğlu Kütüphanesi Yeni Yayınların Tanıtılması ve Prof. Dr. Gülçin Çandarlıoğlu Hocamızın Doğum Günü

02 Nisan 2015

Prof. Dr. Gülçin Çandarlıoğlu hocamız, Vakfımızın kütüphanesine bağlı olarak kurduğumuz Gülçin Çandarlıoğlu Kütüphanesini aynı zamanda çalışma odası olarak kullanmak suretiyle, dergilerimize ve yayınlarımıza hakemlik yaptığı gibi, gençlerimize kendisinden istifade etme imkanı sunmaktadır. Çandarlıoğlu hocamızın önderliğinde, Gülçin Çandarlıoğlu Kütüphanesi çok önemli çalışmalara imza atmıştır. İlk olarak; eski öğrencileri tarafından hazırlanarak, hocamızın emekliliği vesilesiyle kendisine armağan edilen ve mevcudu kalmadığı için, yeniden baskısı sürekli talep edilen kitabın 2. baskısını çok kısa sürede yayınladık.

Hocamıza sürpriz olarak sunulan güzel hediyelerden ikincisi, Mehmet Töre Yıldırım tarafından İngilizceye aktarılan İslâm Öncesi Türk Tarihi ve Kültürü kitabı, üçüncü anlamlı hediye ise, Dr. Nermin Gültek’in görme engelli kardeşlerimizin istifadesine sunulmak üzere seslendirdiği İslam Öncesi Türk Tarihi ve Kültürü kitabı idi. Seslendirilen bu kitabın montajları vakfımızın teknik işler sorumlusu Atila Öztoprak’ın üstün gayretleri ile yapıldı.

Çandarlıoğlu hocamız, yapmış olduğu kısa konuşmasında, takdim edilen bu güzel hediyelerin hazırlanmasında emeği geçen Emel Gökay, Gökhan Kaya, Mihrican Fenerci, Tuğba Ürekli, Karlıgaş Umbetova, Dr. Nermin Gültek, Mehmet Töre Yıldırım Atilla Öztoprak ve hazırlamış olduğumuz doğum günü kutlamasına gelen manevi çocuklarına bu vefalı davranışlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Böylesine güzel faaliyetleri gerçekleştiren Gülçin Çandarlıoğlu Kütüphanesi; Çandarlıoğlu hocamız başkanlığında, Közhan Yazgan (Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı), Saadet Pınar Yıldırım (Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Müdürü, Koordinatör), Ali Mutlu (Kuzen – Vekili), Hasan Batuhan Balkani (Hukuk Danışmanı), Gülşah Kaya (Kütüphane Sorumlusu) Erman Şan – Kürşat Yıldırım (Yeni kitap alımı liste yapma sorumluları), Tilla Deniz Baykuzu – Abdulhak Malkoç – Feyzullah Osman (Burs için Çince sınav komisyonu) tarafından idare edilmektedir.

Etiket:

Kategori: Genel

Comments are closed.