Cumhuriyet Bayramımızın 94. Yıldönümünü Coşkuyla Kutladık

30 Ekim 2017

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları’nın oluşturduğu kortejle beraber İstanbul Valiliğimiz tarafından Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı’nın 94.yılı kutlamalarına katıldık. Yoğun bir katılımla icra edilen kutlamalara bando takımları, mehter takımı ve öğrencilerin oluşturduğu kortejler büyük bir renk kattı. Vakfımızın gençlik kolları üyeleri ise Türk ülkelerinin giyimleri ile donanıp Türk ülkelerimizin bayraklarıyla yürüdü. Yürüyüş sırasında oluşturduğumuz renkli ve gurur verici görüntü halk tarafından coşkuyla karşılandı, sevgi gösterisi gördü.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Aysever’in kutlamalara katılanları selamlaması ile tören başladı. Kortejleri tek tek gezerek bayramlarını kutlayan devlet erkanı, daha sonra protokoldeki yerlerini aldı. Vakfımızın korteji geçtiği sırada tüm protokol ayağa kalkarak selam durarak kortejimizin önemini halka gösterdi.

Törenden sonra, bayram mutluluklarını Turan Yazgan Hocamızın kabrine taşıyan geçlerimiz, duada bulunup Hocamızın ruhunu şâd ettiler.

Etiket:

Kategori: Resmi Günler

Comments are closed.