ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ/NEVRUZ BAYRAMIMIZI KUTLADIK

22 Mart 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Topkapı Türk Dünyası Kültür Parkı’nda 20 -21 Mart günlerinde gerçekleştireceği, bizim de içinde yer alacağımız kutlama programı kötü hava şartları bağlamında yapılamayınca vakıf merkezimizde 21 Mart 2022 Pazartesi günü 12:00’de küçük çaplı bir kutlama gerçekleştirdik.

Bir kısım dostlarımızın katıldığı kutlamaya Türk büyüklerine, şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşımızla başladık. Türk Dünyası sanatçısı Bünyamin Aksungur’un yaptığı duanın ardından Ergenekon’dan çıkışımızı anmak için ateş yakıp kızdırdığımız demiri örste dövdük. Daha sonra bayramın olmazlarından yumurta tokuşturma geleneğimizi yaşadık.

Dostlarımızla bir araya gelip büyük sevinç yaşadığımız bayram kutlamamız, Bünyamin Aksungur’un bizi birbirinden güzel şarkı ve türkülerle Türk Dünyası’nda dolaştırdığı coşku dolu konserle devam edip ikramla sona erdi.

Nice bayramlara daha büyük sevinçlerle, barış, bolluk, huzur içinde ulaşmak dileğimizle Türk Dünyası’nın bayramını gönülden kutluyoruz.

« arasında 2 »

Etiket:

Kategori: Duyurular, Nevruz

Comments are closed.