ERGENEKON / NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADIK

23 Mart 2023

21 Mart 2023 Salı günü 12.00’de, vakıf merkezimizde Ergenekon’dan Çıkışımızın 4660 . Yıldönümümüzü / Nevruz Bayramımızı kutladık.

Türk Dünyası sevdalısı dostlarımızdan çok seçkin bir katılımla gerçekleştirdiğimiz törenimize İstiklal marşımızı okuyarak başladık. Daha sonra söz alan Türk Dünyası müziği üstadı sanatçımız Bünyamin Aksungur Korkut Atamızın Yeni Gün duasını okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergenekon-Nevruz’un tarihi ve kültürel olarak başta gelen araştırmacılarından E. Devlet Bakanımız Prof. Dr. Abdulhaluk Çay yaptı.

Türk Devletlerini temsil eden tören kıtamızın yerini almasından sonra, başta Abdulhaluk Çay Hocamız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Tavukçu olmak üzere aksakallarımız yaktığımız Ergenekon-Nevruz ateşinde ısıttığımız demiri, Ergenekon’dan Çıkışımızın anısına bağımsızlık, barış ve bolluk dileyerek dövdüler.

Demir dövme töreninden sonra Türk Dünyası sanatçımız Bünyamin Aksungur, Türk Dünyası’nın değişik yöresinden seslendirdiği şarkı ve türkülerle canımıza can kattı.

Kutlamamız yumurta tokuşturma geleneğimizin ardından Türkistan pilavı ikramıyla sona erdi.

Nice Ergenekon-Nevruz Bayramlarımızı daha büyük sevinçlerle kutlamayı diliyoru.

Tanrı Türk’ü korusun. Ne mutlu Türk’üm diyene!

« arasında 4 »

Etiket:

Kategori: Genel, Nevruz

Comments are closed.