Eğirdir Prof. Dr. Turan Yazgan Anadolu Lisesini Konuk Ettik

21 Nisan 2015

Turan Hocamızın ebediyete yürüyüşünden sonra adı, doğduğu ilçesindeki Eğirdir Anadolu Lisesine verildi. Eğirdir Prof. Dr. Turan Yazgan Anadolu Lisesi, 17-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Vakfımızı tanıma ve İstanbul’u gezip görme amaçlı bir gezi programıyla konuğumuz oldular.

Okul Müdürü Duran Kış, öğretmenleri Zafer Karayılan, Ramazan Erdoğan, Sami Özer, Ayşe Pesen ve Müge Akgül’ün rehberliğindeki 45 kişiden oluşan grubumuzu, 17 Nisan 2015 Cuma sabahı vakfımızda karşıladık. Kahvaltıdan sonra Eğitim ve Kültür Müdürümüz Metin Köse, vakfımızı ve Turan Hocamızı anlatan kısa bir konuşma yaptı. Ardından Vakıf Başkanımız Közhan Yazgan, Genel Müdürümüz Saadet Pınar Yıldırım ve çalışanlarımızla tanışan konuklarımıza, Turan Hocamızın Türk Dünyası’nın nadide bir yaşayan müzesi olan odasını ve vakfımızın diğer birimlerini tanıttık.

Konuklarımıza, kaldıkları süre içerisinde vakfımızın görevlileri Mihrican Fenerci ve Tuğba Ürekli rehberliğinde Fetih-Panoroma 1453 Müzesi, Topkapı Türk Dünyası Kültür Evleri, Miniatürk, Eyüp Sultan Külliyesi, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Sultanahmet Camisi ve Boğaz Turu başta olmak üzere bir tarih ve kültür ve doğa gezisi programı uyguladık.

Konuklarımız Turan Hocamızın Kozlu Mezarlığındaki istirahatgâhını da ziyaret ederek duada bulundular.

Vakfımızın önemli faaliyetlerinden olan Süleymaniye Kürsümüzün 18 Nisan 2014 Cumartesi günü 14:00’teki konferansına da katılan öğretmen ve öğrencilerimiz, Türk-Ermeni İlişkileri ve Ermeni Yalanları konusunda gerçeklerin ışığında aydınlanma imkanı buldular.

19 Nisan Pazar günü Kız Kulesi karşısında yapılan bir sabah kahvaltısının ardından konuklarımızı Eğirdir’e uğurladık. Hocalarımızı ve öğrencilerimize az da olsa faydalı olmak bizleri son derece mutlu etti. Bu vesileyle kendilerine başarılı bir gelecek diliyoruz.

Etiket:

Kategori: Prof. Dr. Turan Yazgan Eğirdir Anadolu Lisesi

Comments are closed.