Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıldönümünü Coşkuyla Kutladık

29 Ekim 2016

Vakfımız Gençlik Kollarının oluşturduğu tören kıtamızla İstanbul Valiliğimizin 29 Ekim 2016 Cumartesi günü 09:00’da Vatan Caddesi’nde düzenlediği Cumhuriyet Bayramımızın 93.Yıldönümünü Kutlama Törenine katıldık.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Org. Musa Avsever başta olmak üzere il erkânı ve sivil toplum kuruluşlarının temsil edildiği tören, halkımızın da yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Askeri bando eşliğinde yapılan; polis, öğrenci, sporcu ve sivil toplum kuruluşları takımlarının katıldığı tören yürüyüşünde, Türk Cumhuriyetleri ve Topluluklarının bayrakları ve milli giyimleriyle donanmış tören kıtamız “Türk Birliğine inanan ve onu gören” halkımız tarafından coşkuyla alkışlandı.

Törenden sonra bütün ömrünü, Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Türk Dünyası’nın birliği ve dirliği yoluna vakfeden Turan Yazgan Hocamızın kabrini ziyaret edip duada bulunduk.

Bu vesileyle Yedi Düvel’e karşı savaşarak Türkiye Cumhuriyetini kuran ve bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; Cumhuriyeti kurmak, savunmak, yaşatmak ve yükseltmek için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz; ruhları şâd olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması dileğimizle Yüce Türk milletinin Bu Büyük Bayramı kutlu olsun!

 

Etiket:

Kategori: Resmi Günler

Comments are closed.