Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Burs Çalışmaları

26 Eylül 2013

Siz de bir öğrenci okutmak, yeni kuşaklarla kucaklaşmak ve Türk Dünyası’nın toplumsal bütünleşmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfınca yürütülen Burs Çalışmalarıyla hedeflenen; “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” ülküsünden hareketle, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencileriyle, çalışan kitleleri buluşturarak, kuşakların birbirlerini tanımalarını ve birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamak, aynı zamanda üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olan ekonomik engelleri bir nebze de olsa azaltmaktır.

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Basittir.

Öğrenci okutmak isteyen her iki katılımcıya bir öğrenci düşecek şekilde düzenleme yapılır. Burs Komisyonunca belirlenecek ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfınca tamamlanacak olan burs miktarı bursiyerlere tahsis edilecektir.

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Şeffaftır

Öğrenci okutmak isteyen her katılımcıya okuttuğu öğrencinin iletişim numaraları verilecektir. Bu sayede hem bursun doğru yere gidip gitmediği katılımcılar tarafından denetlenecek, hem de kuşaklar arasında bütünleşme sağlanacaktır.

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Esnektir

Katılımcılar yükümlülüklerini istikrarla sürdürdükçe öğrenci okutabilir, istedikleri anda okuttuğu öğrenciye ulaşabilir, sistem hakkında eleştiri ve düşüncelerini bize iletebilir.

Vakfımızın “İstanbul’da okuyan” lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik bursları için başvurular açılmıştır.

Siz de bir öğrenci okutmak, yeni kuşaklarla kucaklaşmak ve Türk Dünyası’nın toplumsal bütünleşmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Etiket:

Kategori: Burs Çalışmaları

Comments are closed.