Bakü’de Düzenlenen “Kafkas İslam Ordusu – 97”  Başlıklı Konferansa Katıldık

19 Eylül 2015

Azerbaycan Matbuat Şurası, Azerbaycanlılar ve Diğer Türk Dilli Halkların Emektaşlık Merkezi (ATXEM) ve Milli QHT Forumu’nun, Bakü’nün 15 Eylül 1918’de düşman işgalinden kurtarılışı bağlamında düzenledikleri “Kafkas İslam Ordusu- 97” konulu konferansa vakfımız adına katılan Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökmen Kılıçoğlu, “Enver Paşa ve İdealleri” konulu bir sunum yaptı.

Geçtiğimiz günlerde vakfımızı ziyaret eden Azerbaycan Muasır İnkişaf İçtimai Birliği’ne de iade-i ziyarette bulunan Gökmen Kılıçoğlu, vakfımız adına bu sivil toplum kuruluşunun 10. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile düzenlediği toplantıya katıldı.

Türk Dünyası İşletme Fakültemizi de ziyaret eden Kılıçoğlu, yeni göreve başlayan Dekanımız Doç. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu’nu tebrik edip istişarelerde bulundu.

Türk Dünyası Atatürk Lisemizin açılışına da katılan Kılıçoğlu, öğretmen ve öğrencilerimizin yeni öğretim yılını kutlayan bir konuşma yaptı.  Açılışın, Bakü’nün Kafkas İslam Ordusu tarafından düşman işgalinden kurtarılışının yıldönümü ile aynı güne denk gelmesinin tevafuk olduğunu ifade eden Kılıçoğlu, öğretmen ordumuzun yaptığı hizmetin de en az askerlerimizinki kadar önemli olduğunu vurgulayarak Türk Dünyası Bakü Atatürk Lisesi’nin rahmetli Turan Yazgan hocamızın göz bebeği olduğunu ve başarıları ile hocamızın ruhunu şad edeceğine emin olduğunu belirtti.

Etiket:

Kategori: Diğer Konferans

Comments are closed.