Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Konseri

27 Aralık 2015

Turan Kültür Merkezi Süleymaniye Kürsüsü etkinliklerimize 26 Aralık 2015 Cumartesi günü, gelenekli hale getirdiğimiz Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı tarafından verilen yıl sonu konserimizle devam ettik.

Konser öncesinde TDAV Gençlik Kolları üyesi ve Batuhan Akgün, Sarıkamış Harekatı’nın 99. Yıl dönümü bağlamında şehitlerimizi hayırla yâd eden kısa bir konuşma yaptı.

Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Onursal Başkanı Hikmet Özkahraman, açılış konuşmasında vakıflarının kuruluşunda Prof. Dr. Turan Yazgan ve Prof. Dr. Nevzat Atlığ hocalarımızın büyük desteği olduğunu ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından başlatılan nota klasikleri yayınlama işinin, bugün kendilerince başarıyla devam ettirildiğini belirtti.

Açılış konuşmasından sonra sahneye çıkan sanatçılarımız Müge Hâle Çetintürk, Batuhan Gencer ve Buluthan Aşçı, saz arkadaşları Yılmaz Pamukçu (kanun), Burak Özdemir(ud) ve Cafer Ünal (keman)ın eşliğinde, Türk musikisinin birbirinden duygulu şarkılarından oluşan ve çok sayıda gönül dostumuzun beğeni ve coşkuyla izlediği güzel bir konser icra ettiler.

Etiket:

Kategori: Süleymaniye Kürsümüz

Comments are closed.