AZERBAYCAN CANIMIZDIR

29 Eylül 2020

Ermeniler Azerbaycan’ın Sabrını Taşırdı!

Ermenistan’ın BM, AGİT ve benzeri uluslararası kuruluşların Azerbaycan lehine kararlarına rağmen çeyrek asırdır Dağlık Karabağ başta olmak üzere Azerbaycan toprağının %25’ini işgal altında tutması, gasp etmesi bir yana, son günlerde hür dünyanın gözü önünde, Azerbaycan’ın topraklarına terörist saldırılar düzenleyip savunmasız sivilleri, Azerbaycan askerlerini katletmesi, hakkını müzakereler yoluyla almak için yıllarca sağduyuyla gayret gösteren Azerbaycan’ın sabrını taşırmıştır.

Tarih ve uluslararası antlaşmaların ortaya koyduğu şüphesiz gerçeğe rağmen Azerbaycan topraklarını terör ve soykırımla işgal altında tutan Ermenistan’a hür dünyanın, insan ve ülke hakları gerçeğinden hareketle, “Dur!” ve “Azerbaycan’ın hakkını ver!” demesinin zamanı çoktan gelip geçmektedir. Hür dünya güçleri, bu hakkın iadesi konusunda gerekli girişimleri yapmadığı, sözde kınama ve tavsiyelerle vakit harcadığı için, Azerbaycan’a bugün yapmakta olduğu hakkını savunma ve alma girişiminden başka bir yol bırakmamıştır.

Tüm dünya bilmelidir ki, Azerbaycan hakkını bütün meşru yolları kullanarak alacaktır. Adil insanlık dünyası; Azerbaycan’la kardeş Türk Dünyası sonuna kadar Ermenistan’ın uluslararası terörünün karşısında ve Azerbaycan’ın haklı savaşının yanında olmalıdır…

Bu bağlamda, Ermenistan’ı terörist işgalinden vazgeçmeye çağırıyor; kardeşimiz, canımız Azerbaycan Türklüğünün haklı savaşının sonuna kadar yanında olduğumuzu bir kere daha vurguluyoruz.

Allah, Azerbaycan ordusunu vadettiği zafere ulaştırsın; bu uğurda can veren şehitlerimizin ruhlarını şad eylesin.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin!

TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI VAKFI

Etiket:

Kategori: Duyurular, Genel

Comments are closed.