23. Türk Dünyası Çocuk Şöleni

26 Nisan 2019

Saygıdeğer Gönül Dostlarımız,

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı olarak, 26 Nisan–05 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul’da, 23. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ni gerçekleştiriyoruz.
Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, Türk Cumhuriyet ve topluluklarında yaşayan Türk çocuklarının Türkiye’yi tanımaları, dünyanın dört bir köşesinde yaşayan kardeşleriyle bir araya gelmeleri, dostluklar edinmeleri, kardeşlik bağlarını güçlendirmeleri, kültürel alışveriş ve Türk Dünyası’nın her yerindeki ailelerin bu vesile ile dost olmaları ve birbirlerini tanımaları gayesiyle, Türk Dünyası Çocuk Şölenlerini gerçekleştirmektedir.

26 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 23. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, , Özbekistan, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye; Balkarya, Başkurdistan, Çuvaşistan, Dağıstan, Gagauz Yeri, Karaçay, Kırım, Saha/Yakutistan Tataristan; Afganistan, Bulgaristan, Irak, Kosova, Makedonya, Ahıska ve Doğu Türkistan Türkleri olmak üzere 34 grup, 540 civarında öğrenci 84 civarında öğretmen katılacaktır.

23. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne grup sorumlusu olarak gelen öğretmenlerimizi TDAV’ın tahsis ettiği yerlerde, öğrencilerimizi ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü seçilmiş ailelerde misafir edilecektir. Şölen süresince, misafir grupların Türkiye’yi ve İstanbul’u tanımalarının temini için, tarihî ve kültürel zenginliklerimizi sergileyecek etkinlikleri yine TDAV üstlenecek ve her yıl olduğu gibi, bu yıl da tarihî mirasımızı öğretecek bir program düzenleyecektir.

TDAV’ın misafiri olan öğretmenler rehberleriyle İstanbul’u gezerken, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İlk-ortaokullarında konuk edilen çocuklar da, konuk oldukları ailelerle, İstanbul’un müze, saray, cami, alışveriş ve eğlence merkezlerini gezecekler, böylece Türkiye’yi ve Türk insanını, Türk tarihini en iyi şekilde tanıma imkânı bulacaklardır.

23. Türk Dünyası Çocuk Şölenimiz şu ana etkinliklerle gerçekleşecektir:

 1. Şölen Yürüyüşü
  Kadıköy-Söğütlüçeşme-Altıyol-İskele Meydanı Atatürk Anıtı
  29 Nisan 2019 Pazartesi Saat 09:30
 2. Şölen Gösterisi
  Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi
  30 Nisan 2019 Salı Saat 10.00
 3. 14. Türk Dünyası Çocukları Ses Yarışması
  İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi
  02 Mayıs 2019 Perşembe Saat 19.00

Tüm gönül dostlarımız davetlidir.

TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI VAKFI

Etiket:

Kategori: 23. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, Genel, Türk Dünyası Çocuk Şöleni

Comments are closed.