19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni Gösterisi Gerçekleştirildi

05 Haziran 2013

Türk Dünyası Çocuk Şöleninin ana etkinliğini olan “Şölen Gösterisi”ni,  5 Haziran 2013 Çarşamba günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nda gerçekleştirdik.

Şölen meşalesinin yakılmasının ardından, ATATÜRK fonu eşliğinde saygı duruşuna geçip, binlercemiz hep bir ağızdan İstiklal Marşını söyledik. Çocuklarımızın oluşturduğu “ATAM TÜRK” fonu eşliğinde, TDAV Genel Başkanı Közhan YAZGAN’nın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Sarıyer Kaymakamımız Ömer Karaman ve İstanbul Vali Yardımcımız Harun Kaya çocuklarımıza ve tüm dünyaya Türk Birliği bağlamında sevgi, dostluk ve kardeşlik mesajları ilettiler.

Yakutustan’dan Kosava’ya kadar tüm Türk ülkelerini temsil eden topluluklar, muhteşem bir tören yürüyüşüyle şeref tribününü selamlayarak Stadyumu’nun ortasında yarım ay şeklinde konuşlanıp sırasıyla Türk Dünyasının birbirinden güzel halk oyunlarını sergilediler.

TRT Avaz tarafından tüm dünyaya canlı yayınlanan “Şölen Gösterisi”nde, sanatçılarımız Ece Seçkin, Arslanbek Sultanbekov ve Tuğba Altıntop çocuklarımıza muhteşem bir konser verdiler.

« arasında 2 »

Etiket:

Kategori: 19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, Türk Dünyası Çocuk Şöleni

Comments are closed.